ENG FB kontakt

18.05.2024

Strona główna Aktualności Wydarzenia Świat akademicki i sfera biznesu – czego mogą się od siebie nawzajem nauczyć? DPS Forum 2016 łączy te dwie strefy

Świat akademicki i sfera biznesu – czego mogą się od siebie nawzajem nauczyć? DPS Forum 2016 łączy te dwie strefy

29-09-2016

Podczas ubiegłorocznego DPS Forum po raz pierwszy pojawił się specjalny blok tematyczny poświęcony edukacji. W tym roku strefa edukacyjna i biznesowa zostały połączone – DPS Forum to platforma umożliwiająca spotkanie się świata akademickiego ze światem biznesu.

– Dla przedsiębiorców to okazja do poznania młodych i zdolnych inżynierów, być może przyszłych pracowników. Z kolei studenci mogą zobaczyć, jak firmy wykorzystują najnowsze technologie i jak wygląda praca w tej branży. Mają też okazję poznać możliwości dotyczące przyszłego zatrudnienia. Chcemy też, żeby firmy dowiedziały się, co dzieje się w edukacji oraz jak są kształceni ich przyszli pracownicy. O tym opowie dr inż. Jerzy Domański z Wydziału Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, jeden z prelegentów DPS Forum 2016 – mówi Adrian Czapla z działu edukacji DPS Software.

– W studentach z Polski drzemie ogromny potencjał. Odnoszą sukcesy w międzynarodowych, prestiżowych konkursach, na przykład w Formula Student, wyścigach bolidów skonstruowanych przez studentów czy European Rover Challenge, czyli zawodach studenckich łazików marsjańskich. Firmy zakładane przez zdolnych, kreatywnych i przedsiębiorczych absolwentów polskich uczelni technicznych często odnoszą sukces na rynku – dodaje Czapla.

Photon Entertainment, firma założona przez czterech studentów i nauczyciela akademickiego Politechniki Białostockiej, stworzyła innowacyjnego robota, który poprzez zabawę uczy dzieci programowania. Z kolei firma ATMAT, zajmująca się m.in. modelowaniem, produkcją, udoskonalaniem drukarek 3D czy projektowaniem CAD, została stworzona przez grupę absolwentów studiów inżynierskich Akademii Górniczo-Hutniczej. Obydwie firmy pojawią się na tegorocznym DPS Forum w strefie wystawcy.

DPS Software wspiera studentów w zdobywaniu wiedzy

Od prawie dwudziestu lat DPS Software aktywnie wspiera uczniów i studentów w nauce i poszerzaniu swojej wiedzy, dostarczając oprogramowania CAD /CAD/PDM/PLM do uczelni wyższych, jednostek badawczych i szkół. Łącznie to ponad 100 instytucji. Firma współpracuje też z około 35 kołami naukowymi. Studenci otrzymują licencje 3D CAD SOLIDWORKS i CAM, mogą też nieodpłatnie uzyskać certyfikaty SOLIDWORKS. Dodatkowo DPS Software organizuje szkolenia dla młodych inżynierów na uczelniach i w centrach szkoleniowych. Dzięki takiemu wsparciu absolwenci wchodzą na rynek ze specjalistyczną wiedzą i umiejętnościami.

Członkowie kół naukowych współpracujących z DPS Software pojawią się na tegorocznym DPS Forum. Koło Naukowe Robotyki ,,BIONIK’, zrzeszające studentów Politechniki Warszawskiej chcących poszerzać swoją wiedzę w dziedzinie robotyki mobilnej i manipulacyjnej, zaprezentuje w strefie wystawców robota NAO.

DPS Software organizuje też największy i najbardziej prestiżowy konkurs dla młodych inżynierów – Studencki Konkurs Projektowy SOLIDWORKS– Wygrana w konkursie projektowym stanowi silny punkt w moim CV. Dla pracodawców jest to dowód nie tylko praktycznej umiejętności obsługi oprogramowania, ale też pomysłowości i zaangażowania. Obecnie pracuję w jednej z większych firm w regionie, wykorzystując oprogramowanie CAD na co dzień – mówi Kamil Panas, absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej, zwycięzca konkursu sprzed dwóch lat. 26 października, podczas DPS Forum poznamy zwycięzców 15 edycji konkursu.

Uczestnicy i goście DPS Forum to przedstawiciele świata biznesu – przedsiębiorcy od lat prowadzący firmy, jak i założyciele start-up’ów, pracownicy, kadra akademicka, studenci i absolwenci uczelni technicznych. Konferencja to jedna z niewielu okazji dowymiany doświadczeńzdobycia cennej wiedzy i nawiązania kontaktów pomiędzy nimi.

DPS Forum 2016 odbędzie się w środę, 26 października na Stadionie PGE Narodowym. Więcej informacji o wydarzeniu, program konferencji i formularz rejestracyjny są dostępne pod adresem www.dpsforum.pl

Strona główna Aktualności Wydarzenia Świat akademicki i sfera biznesu – czego mogą się od siebie nawzajem nauczyć? DPS Forum 2016 łączy te dwie strefy

Zamów NEWSLETTER

Kalendarium wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy