ENG FB kontakt

09.09.2024

Strona główna Aktualności Wydarzenia Targi TMTS już wkrótce

Targi TMTS już wkrótce

26-01-2024

Stowarzyszenie Producentów Maszyn i Akcesoriów z Tajwanu (TMBA) zorganizowało 23 stycznia konferencję prasową dotyczącą targów TMTS 2024, które odbędą się w marcu. Przy okazji zaprezentowano wyniki produkcji i sprzedaży w branży maszynowej oraz prognozy na 2024 r.

 

 

Według szacunków stowarzyszenia TMBA wyniki ekonomiczne niektórych krajów i rynków przemysłowych w 2024 r. będą doskonałe. Zwraca się uwagę na to, że w ponad 70 państwach na świecie odbędą się w tym roku wybory, co przełoży się na sytuację gospodarczą. Ponadto geopolityka, trwająca wojna w Ukrainie oraz polityka redukcji emisji dwutlenku węgla w wielu krajach mogą mieć wpływ na eksport maszyn i narzędzi, dlatego konieczne jest śledzenie rozwoju sytuacji.

Co zaś do prognoz dotyczących głównych rynków eksportowych tajwańskich obrabiarek w 2024 r., wzrost inflacji i stóp procentowych w 2023 r., a także zbliżające się wybory prezydenckie w USA spowodują ograniczenie konsumpcji w USA i bardziej ostrożne inwestycje firm w aktywa. Na rynku europejskim, pomimo zwolnienia tempa inflacji i ożywienia gospodarczego, kryzys energetyczny nie został rozwiązany, a rejestr przejściowy CBAM (Carbon Border Adjustment Mechanism) wprowadził opłaty za emisję dwutlenku węgla, co spowolniło wzrost popytu konsumenckiego na maszyny. Rynek chiński boryka się z bańką na rynku nieruchomości, brakiem zaufania konsumentów oraz innymi problemami, co spowalnia popyt na prywatne inwestycje, a to z kolei wpływa na chęć zakupu maszyn. Z kolei Indie, Wietnam i Tajlandia w Azji Południowo-Wschodniej korzystają z restrukturyzacji łańcuchów dostaw po pandemii, przenoszenia produkcji i rosnącego popytu krajowego, co oznacza znaczny wzrost zapotrzebowania na maszyny.

Tematem tegorocznych targów TMTS 2024 będzie „Inteligentna produkcja dla Zrównoważonej Przyszłości”. Wystawa odbędzie się w dniach 27-31 marca w Centrum Wystawowym Taipei Nangang w halach 1 i 2. Wystawa potrwa pięć dni. Przewiduje się udział ponad 600 wystawców, którzy przygotują 3350 stoisk, i ponad 10 zarejestrowanych zagranicznych kupujących, co ma przyciągnąć 55 tys. zwiedzających.

Tematyka tegorocznej wystawy skupia się na dziesięciu elementach dwóch głównych osi Transformacji Cyfrowej (DX) i Transformacji Ekologicznej (GX), które odpowiadają przyszłym trendom rozwoju przemysłu. Układ stoisk będzie oparty na rozwiązaniach ekosystemu przemysłu maszynowego, umożliwiając zwiedzającym szybkie wyszukiwanie kluczowych punktów wystawy za pomocą specjalnej aplikacji.

W obszarze transformacji cyfrowej TMBA podjęło współpracę z Niemieckim Stowarzyszeniem Producentów Obrabiarek (VDW) i Niemieckim Stowarzyszeniem Przemysłu Inżynierii Mechanicznej (VDMA), aby po raz pierwszy na krajowej wystawie maszynowej stworzyć specjalny obszar prezentacji uniwersalnego interfejsu technicznego do maszyn umati.

Obszar transformacji ekologicznej będzie się skupiał na zachęcaniu wystawców do opracowywania urządzeń lub akcesoriów oszczędzających energię, a także do demonstracji swoich wysiłków na rzecz transformacji ekologicznej. W trakcie wystawy odbędą się spotkania, podczas których eksperci z Tajwanu i zagranicy podzielą się poglądami na temat transformacji cyfrowej, transformacji ekologicznej i kształcenia kadry dla przemysłu.

 

Źródło: TMTS

Strona główna Aktualności Wydarzenia Targi TMTS już wkrótce

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy