ENG FB kontakt

25.04.2024

Strona główna Aktualności Relacje Wystawa maszyn DMG MORI

Wystawa maszyn DMG MORI

Monika Kaczmarek   |   23-05-2014

Około 6600 gości miało okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami firmy DMG MORI na wystawie, która co roku odbywa się w jednym z zakładów produkcyjnych we Pfronten (Niemcy). W dn. 18÷22 lutego na 5300 m2 powierzchni można było zobaczyć 66 pracujących maszyn. Wzrok przyciągało szczególnie kilka nowości: CTX beta 800 TC, DMC 850 V, DMC 1150, VDMC 80 H duoBLOCK®, DMC 80 U duoBLOCK® i DMC 80 FD duoBLOCK® (dwie maszyny 4. już generacji z serii duoBLOCK®) oraz DMU 270 P (do obróbki elementów o masie nawet 12 t). Nie zabrakło także maszyn z popularnej serii ecoline, m.in. DMU 70 ecoline.

Wystawa maszyn DMG MORI

 

Nowy design maszyn, plany ekspansji firmy oraz rynki wzrostowe były tematem technicznej konferencji prasowej DMG MORI

 

Według ekspertów z firmy DMG MORI aplikacja CELOS umożliwia użytkownikowi zintegrowane zarządzanie komputerowe, dokumentowanie i wizualizację danych dotyczących zamówień, procesów i maszyn

 

LASERTEC 65 Additive Manufacturing

    Największym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się nowa technologia sterowania CELOS, która oferuje wspólny interfejs dla wszystkich nowych maszyn DMG MORI. Zgodnie z hasłem reklamowym ma ona przyspieszyć proces produkcji od pomysłu do gotowego produktu.

    Swoją światową premierę miało osiem obrabiarek. Jedną z nich była LASERTEC 65 Additive Manufacturing, zaprezentowana już wcześniej na targach Euromold. Bardzo duże zainteresowanie wzbudził jej nowy design i rozwiązanie łączące procesy frezowania 5-osiowego z wytwarzaniem przyrostowym. Wszystko to dzięki laserowi diodowemu, zamontowanemu w miejscu narzędzia tnącego. Materiał jest dodawany przez natryskiwanie proszku metalicznego do wiązki laserowej, która stapia proszek i nakłada go warstwowo na materiał bazowy.

    Wystawie w Pfronten towarzyszyły seminaria nt.:
• automatyzacji,
• przemysłu lotniczego,
• najnowszych trendów w zakresie form i matryc,
• usług związanych z cyklem życia maszyn.

    Podczas konferencji prasowej dr Rüdiger Kapitza (prezes zarządu DMG MORI SEIKI Aktiengesellschaft), dr Masahiko Mori (prezes zarządu DMG MORI SEIKI Company Ltd.) i Christian Thönes (członek zarządu DMG MORI SEIKI Aktiengesellschaft) przedstawili dane dotyczące sprzedaży obrabiarek na świecie oraz opowiedzieli o planach firmy na 2014 r. i projektowanych działaniach zmierzających do globalizacji produkcji obrabiarek.

    Do największych rynków wzrostowych należą wciąż Chiny, USA i Japonia. Oprócz otwarcia nowej siedziby europejskiej w Winterthur (Szwajcaria) planowane jest otwarcie głównej siedziby z centrum szkoleniowym i showroomem w Tokio (Japonia). Uruchomiona ma zostać produkcja w chińskim Tianjin oraz w rosyjskim Uljanowsku. Z kolei fabryka w Pfronten ma stać się centrum maszyn XXL. Z zapowiedzi dr. Kapitzy wynika, że firma planuje kłaść większy nacisk na automatyzację produkcji i zapewnić swoim klientom kompleksowe rozwiązania w tym zakresie.

    W całym 2014 r. firma planuje zaprezentować 24 nowe maszyny – osiem z nich z nich zostało już pokazanych podczas Dni Otwartych. Bilans tego corocznego wydarzenia to 690 sprzedanych produktów na kwotę 167,6 mln euro. Wyniki zdają się potwierdzać rosnące zapotrzebowanie na obrabiarki. W roku finansowym 2013 obrót DMG MORI SEIKI wyniósł ponad 2,1 mld euro. W pierwszym kwartale tego roku Grupa oczekuje zamówień na ok. 550 mln euro.

Monika Kaczmarek

Strona główna Aktualności Relacje Wystawa maszyn DMG MORI

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy