ENG FB kontakt

31.05.2020

Strona główna Aktualności Wydarzenia Oerlikon Balzers otwiera nowe centrum obsługi klienta

Oerlikon Balzers otwiera nowe centrum obsługi klienta

26-04-2019

4 kwietnia 2019 r. firma Oerlikon Balzers uruchomiła nowe centrum obsługi klienta w Querétaro w Meksyku. Nowy zakład stanowi kolejny ważny kamień milowy w strategii rozwoju Oerlikon Balzers, ponieważ pozwala firmie reagować na zwiększone zapotrzebowanie przemysłu motoryzacyjnego na wysokiej jakości powłoki i obróbkę cieplną.

 

Podczas ceremonii otwarcia centrum w Querétaro firma Oerlikon Balzers Mexico uroczyście świętowała 20-lecie istnienia

 

Dzięki nowej inwestycji firma Oerlikon Balzers powiększyła swoją ofertę w regionie o nowe przyjazne dla środowiska technologie PPD oraz BALITHERM PRIMEFORM. Oba rozwiązania stanowią alternatywę dla procesu chromowania, który od dawna uznawany jest za szkodliwy dla społeczeństwa i środowiska. W Querétaro Oerlikon Balzers będzie obsługiwać producentów OEM (Original Equipment Manufacturer) i firmy z branży Tier 1 (dostawcy podzespołów) w przemyśle motoryzacyjnym, a także producentów form w przemyśle obróbki metali i przetwórstwa tworzyw sztucznych. Rozpoczęcie produkcji w Querétaro zmniejszyło obciążenie w amerykańskich centrach, ponieważ nowe centrum przejmie obsługę krajów Ameryki Łacińskiej.

 

Marc Desrayaud, szef Oerlikon Balzers, w swoim przemówieniu w trakcie ceremonii powiedział: Postanowiliśmy rozszerzyć nasze usługi w Querétaro, oferując technologię PPD, która zastępuje szkodliwy twardy chrom I jest rozwiązaniem w 100% przyjaznym dla środowiska . Nasza technologia PPD to wysokiej jakości, innowacyjne rozwiązanie, które sprawia, że produkcja jest bardziej wydajna .Wykorzystanie w procesie produkcyjnym PPD redukuje przestoje, a przede wszystkim poprawia jakość powierzchni komponentów naszych klientów.

 

Nowe centrum będzie obsługiwać klientów Oerlikon Balzers z krajów Ameryki Łacińskiej

 

Na całym świecie istnieje ponad 1100 systemów powłok używanych przez Oerlikon Balzers i ich klientów. Prace rozwojowe i montażowe systemów Balzers prowadzone są w Liechtensteinie i Bergisch Gladbach w Niemczech. Oerlikon Balzers ma dynamicznie rozwijającą się sieć, która obecnie składa się z ponad 100 ośrodków powlekania w 35 krajach w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji. Wraz z Oerlikon Metco Oerlikon Balzers wchodzi w skład segmentu Surface Solutions szwajcarskiej grupy Oerlikon (SIX: OERL).

 

Technologia PPD - przyjazna dla środowiska obróbka cieplna

Opracowana przez Oerlikon Balzers technologia PPD stanowi przyjazną dla środowiska i tańszą alternatywę chroniącą przed szkodliwym chromowaniem oraz konwencjonalnym azotowaniem. PPD zabezpiecza narzędzia, nadając im odporną na zużycie, hartowaną powierzchnię. Ponadto, ze względu na wymiary maszyny, zastosowanie metody daje klientom z branży motoryzacyjnej możliwość ulepszenia dużych narzędzi do tłoczenia oraz form wtryskowych o masie do 40 ton i długości do 10 metrów. Ogromna pojemność komory PPD skraca czas realizacji, umożliwia wytwarzanie lepszych i trwalszych komponentów samochodowych poprzez poprawę właściwości powierzchni narzędzi, a także powoduje znaczące oszczędności dzięki mniejszej liczbie złomowanych części i zmniejszonej częstotliwości konserwacji narzędzi.

 

BALITHERM PRIMEFORM - wysokowydajne formy o wypolerowanych powierzchniach

Obróbka za pomocą BALITHERM PRIMEFORM to sposób na poprawę procesu rozformowywania, zwiększenie niezawodności i poprawę jakości komponentów. Znacznie twardsza powierzchnia sprawia, że formy wtryskowe są bardziej wytrzymałe, co skutkuje zmniejszeniem kruchości i odpryskiwania krawędzi oraz powstawania narostów. Ponadto umożliwia naprawy i polerowanie bez usuwania powłoki i ponownego pokrywania, co znacznie zmniejsza liczbę konserwacji i czas przestojów. BALITHERM PRIMEFORM to dobre rozwiązanie do form wtryskowych do tworzyw sztucznych w przemyśle motoryzacyjnym, meblarskim, opakowaniowym i medycznym.

 

Źródło: Oerlikon Balzers

Kalendarium wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Nasze propozycje

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych
Krzysztof Zymonik

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych

Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej

W książce zawarto podstawową wiedzę z zakresu prawa cywilnego, prawa handlowego i prawa pracy,...

Jak myślą inteligentne maszyny
Sean Gerrish (tłum. Filip Fierek)

Jak myślą inteligentne maszyny

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka zawiera przegląd przełomowych odkryć w obszarze AI i uczenia maszynowego, które uczyniły...

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future
Chris DeArmitt

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future

Phantom Plastics LLC

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych poleca publikację autorstwa dr. Chrisa DeArmitta,...

Podstawy zapisu konstrukcji. Materiały do ćwiczeń projektowych. Zadania z rozwiązaniami.
Jerzy Bajkowski

Podstawy zapisu konstrukcji. Materiały do ćwiczeń projektowych. Zadania z rozwiązaniami.

Wydawnictwo Naukowe PWN

Publikacja stanowi pomoc dydaktyczną do zajęć projektowych z takich przedmiotów, jak: podstawy zapisu...

Nasi partnerzy