ENG FB kontakt

18.07.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia Oerlikon Balzers otwiera nowe centrum obsługi klienta

Oerlikon Balzers otwiera nowe centrum obsługi klienta

26-04-2019

4 kwietnia 2019 r. firma Oerlikon Balzers uruchomiła nowe centrum obsługi klienta w Querétaro w Meksyku. Nowy zakład stanowi kolejny ważny kamień milowy w strategii rozwoju Oerlikon Balzers, ponieważ pozwala firmie reagować na zwiększone zapotrzebowanie przemysłu motoryzacyjnego na wysokiej jakości powłoki i obróbkę cieplną.

 

Podczas ceremonii otwarcia centrum w Querétaro firma Oerlikon Balzers Mexico uroczyście świętowała 20-lecie istnienia

 

Dzięki nowej inwestycji firma Oerlikon Balzers powiększyła swoją ofertę w regionie o nowe przyjazne dla środowiska technologie PPD oraz BALITHERM PRIMEFORM. Oba rozwiązania stanowią alternatywę dla procesu chromowania, który od dawna uznawany jest za szkodliwy dla społeczeństwa i środowiska. W Querétaro Oerlikon Balzers będzie obsługiwać producentów OEM (Original Equipment Manufacturer) i firmy z branży Tier 1 (dostawcy podzespołów) w przemyśle motoryzacyjnym, a także producentów form w przemyśle obróbki metali i przetwórstwa tworzyw sztucznych. Rozpoczęcie produkcji w Querétaro zmniejszyło obciążenie w amerykańskich centrach, ponieważ nowe centrum przejmie obsługę krajów Ameryki Łacińskiej.

 

Marc Desrayaud, szef Oerlikon Balzers, w swoim przemówieniu w trakcie ceremonii powiedział: Postanowiliśmy rozszerzyć nasze usługi w Querétaro, oferując technologię PPD, która zastępuje szkodliwy twardy chrom I jest rozwiązaniem w 100% przyjaznym dla środowiska . Nasza technologia PPD to wysokiej jakości, innowacyjne rozwiązanie, które sprawia, że produkcja jest bardziej wydajna .Wykorzystanie w procesie produkcyjnym PPD redukuje przestoje, a przede wszystkim poprawia jakość powierzchni komponentów naszych klientów.

 

Nowe centrum będzie obsługiwać klientów Oerlikon Balzers z krajów Ameryki Łacińskiej

 

Na całym świecie istnieje ponad 1100 systemów powłok używanych przez Oerlikon Balzers i ich klientów. Prace rozwojowe i montażowe systemów Balzers prowadzone są w Liechtensteinie i Bergisch Gladbach w Niemczech. Oerlikon Balzers ma dynamicznie rozwijającą się sieć, która obecnie składa się z ponad 100 ośrodków powlekania w 35 krajach w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji. Wraz z Oerlikon Metco Oerlikon Balzers wchodzi w skład segmentu Surface Solutions szwajcarskiej grupy Oerlikon (SIX: OERL).

 

Technologia PPD - przyjazna dla środowiska obróbka cieplna

Opracowana przez Oerlikon Balzers technologia PPD stanowi przyjazną dla środowiska i tańszą alternatywę chroniącą przed szkodliwym chromowaniem oraz konwencjonalnym azotowaniem. PPD zabezpiecza narzędzia, nadając im odporną na zużycie, hartowaną powierzchnię. Ponadto, ze względu na wymiary maszyny, zastosowanie metody daje klientom z branży motoryzacyjnej możliwość ulepszenia dużych narzędzi do tłoczenia oraz form wtryskowych o masie do 40 ton i długości do 10 metrów. Ogromna pojemność komory PPD skraca czas realizacji, umożliwia wytwarzanie lepszych i trwalszych komponentów samochodowych poprzez poprawę właściwości powierzchni narzędzi, a także powoduje znaczące oszczędności dzięki mniejszej liczbie złomowanych części i zmniejszonej częstotliwości konserwacji narzędzi.

 

BALITHERM PRIMEFORM - wysokowydajne formy o wypolerowanych powierzchniach

Obróbka za pomocą BALITHERM PRIMEFORM to sposób na poprawę procesu rozformowywania, zwiększenie niezawodności i poprawę jakości komponentów. Znacznie twardsza powierzchnia sprawia, że formy wtryskowe są bardziej wytrzymałe, co skutkuje zmniejszeniem kruchości i odpryskiwania krawędzi oraz powstawania narostów. Ponadto umożliwia naprawy i polerowanie bez usuwania powłoki i ponownego pokrywania, co znacznie zmniejsza liczbę konserwacji i czas przestojów. BALITHERM PRIMEFORM to dobre rozwiązanie do form wtryskowych do tworzyw sztucznych w przemyśle motoryzacyjnym, meblarskim, opakowaniowym i medycznym.

 

Źródło: Oerlikon Balzers

Kalendarium wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Nasze propozycje

Lutowanie w budowie maszyn
Jerzy Nowacki, Marcin Chudziński, Przemysław Zmitrowicz

Lutowanie w budowie maszyn

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka jest poświęcona lutowaniu – jednej z najstarszych metod spajania. Przedstawiono w niej...

Podstawy projektowania hydraulicznych maszyn zębatych
Jarosław Stryczek

Podstawy projektowania hydraulicznych maszyn zębatych

Wydawnictwo PWN

Autor zajmuje się hydraulicznymi maszynami zębatymi od ponad 40 lat. Początkowo pracował sam, od...

Mieczysław Wolfke. Gdyby mi dali choć pół miliona... Biografia
Krzysztof Petelczyc, Ewelina Kędzierska

Mieczysław Wolfke. Gdyby mi dali choć pół miliona... Biografia

Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej

Biografia Mieczysława Wolfkego to książka o człowieku zakochanym w nauce, ale też patriocie, który...

Robotization of production processes
Wojciech Kaczmarek, Jarosław Panasiuk

Robotization of production processes

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka wprowadza czytelnika w tematykę dotyczącą jednej z najszybciej rozwijających się technologii...

Nasi partnerzy