ENG FB kontakt

20.04.2024

Strona główna Aktualności Relacje Rekord „Przemysłowej Wiosny”

Rekord „Przemysłowej Wiosny”

10-04-2019

Niemal 14 tysięcy branżowych zwiedzających – dzięki tej liczbie edycja 2019 cyklu połączonym przemysłowych wystaw w Targach Kielce przejdzie do historii.

 

Przemysłowa Wiosna 2019

Przemysłowa Wiosna 2019

 

Kielecki Salon Technologii Obróbki Metali STOM, EXPO-SURFACE, CONTROL-STOM, KIELCE FLUID POWER, WIRTOPROCESY, SPAWALNICTWO, Targi TEiA oraz DNI DRUKU 3D zgromadziły przez 3 targowe dni blisko 14 tysięcy zwiedzających. Wzrost frekwencji w porównaniu do zeszłorocznej edycji o niemal 20 procent nie pozostał niezauważony przez wystawców.

 

- To, co nas zaskoczyło, to liczba osób, które przyszły w tym roku – mówił w wywiadzie dla „MM Magazynu Przemysłowego” Marcin Rybicki, właściciel AJAN Polska - to, co jest w tym wszystkim najważniejsze, to „jakość” tych klientów, bo są to ludzie mocno zainteresowani zakupem. W mojej opinii targi STOM to jedne z najlepszych targów w Polsce.

 

Na targach prezentowały się najważniejsze firmy oferujące narzędzia skrawające i oprzyrządowanie technologiczne obrabiarek, pojawili się producenci maszyn do obróbki blach oferujący najwyższej klasy maszyny i urządzenia. Można było także zobaczyć wiodących producentów maszyn do cięcia. Licznie reprezentowana była branża poświęcona technologii szlifowania. W ofercie prezentowane były także maszyny, urządzenia i akcesoria spawalnicze, nie zabrakło również przemysłowych robotów, technologii antykorozyjnych oraz produktów ochrony powierzchni. Bogatą ofertę prezentowali wystawcy z zakresu pneumatyki, hydrauliki, napędów, sterowań i przemysłu pomiarowego. Większość maszyn i urządzeń prezentowana była podczas pracy, co jest ogromnym atutem kieleckich targów. O tendencji wzrostowej mogą mówić także wystawcy wydarzenia poświęconego robotom przemysłowym – STOM-ROBOTICS.

 

Salon Technologii Obróbki Metali STOM 2019

Salon Technologii Obróbki Metali STOM 2019

 

Historia wydrukowana

 

Caudron-Renault CR.714 Cyclone.

Caudron-Renault CR.714 Cyclone. Dzięki wielkogabarytowym drukarkom 3D dokonano rekonstrukcji brakujących części samolotu, na którym polscy lotnicy walczyli w obronie Paryża w 1940 r. Jest to jeden z dwóch zachowanych na świecie egzemplarzy.

 

Caudron-Renault CR.714 Cyclone to samolot, na którym polscy lotnicy walczyli w obronie Paryża w 1940 r. Na świecie pozostały tylko dwa zachowane egzemplarze tej maszyny, w tym jeden w Muzeum Lotnictwa Polskiego (MLP) w Krakowie. Samolot trafił tutaj w 2015 r., a władze placówki zapowiedziały jego rekonstrukcję. Ta odwlekała się w czasie, m.in. z powodu trudności w dostępie do elementów. Teraz stało się to możliwe, dzięki drukowi 3D i wsparciu firmy, która profesjonalnie zajmuje się trójwymiarowym wydrukiem. Dzięki wielkogabarytowym drukarkom 3D firma ATMAT uzupełniła samolot o brakujące elementy. To co zostało wydrukowane to między innymi piasta, łopatki śmigła, kołpak silnika i inne elementy konstrukcyjne.

 

Merytorycznie o nowoczesnych technologiach

W ramach VI Targów Laserów i Technologii Laserowych STOM-LASER tradycyjnie już odbyło się seminarium poświęcone obróbce laserowej. Pierwszego dnia X Targów Technologii Antykorozyjnych oraz Ochrony Powierzchni EXPO-SURFACE, eksperci spotkali się na Seminarium PSK "NOWOŚCI W ZABEZPIECZENIACH PRZECIWKOROZYJNYCH". Seminaryjny charakter miało także spotkanie poruszające problematykę druku 3D.

 

Dni Druku 3d

Dni Druku 3d

 

Przemysłowa Wiosna z nagrodami

Podczas uroczystej gali, która odbyła się pierwszego dnia targów, nagrodzono najlepsze produkty prezentowane podczas „Przemysłowej Wiosny”. O przyznaniu nagród decydowały komisje konkursowe. W czasie uroczystości wręczono także wyróżnienia i medale Targów Kielce za oryginalny i nowoczesny styl prezentacji targowej. W związku z 10-leciem Targów Technologii Antykorozyjnych oraz Ochrony Powierzchni EXPO-SURFACE uhonorowani zostali także wystawcy biorący udział w tym wydarzeniu od pierwszej edycji.

 

Źródło: Targi Kielce

 

Przeczytaj też:

Powiew „Przemysłowej Wiosny” 2019

 

 

 

 

Strona główna Aktualności Relacje Rekord „Przemysłowej Wiosny”

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy