ENG FB kontakt

03.04.2020

Strona główna Aktualności Wydarzenia Open house DMG MORI Pfronten 2020

Open house DMG MORI Pfronten 2020

13-01-2020

„Nadal pędzimy z pełną prędkością!”, a DMG MORI dotrzymuje słowa! Lider światowego rynku zaprezentuje pierwsze, najświeższe wyniki w nowym roku podczas Open House we Pfronten. W centrum uwagi: zintegrowane koncepcje cyfryzacji, pionierskie technologie produkcyjne i inteligentne rozwiązania automatyzacyjne.

 

DMG MORI zaprasza do Pfronten na coroczne wydarzenie Open House

DMG MORI zaprasza do Pfronten na coroczne wydarzenie Open House. Pobierz zaproszenie

 

Stabilność i innowacyjność w obliczu wyzwań

„Nadal pędzimy z pełną prędkością!” tym hasłem, Christian Thönes, prezes zarządu DMG MORI AKTIENGESELLSCHAFT, dał wyraźny sygnał podczas EMO we wrześniu. I DMG MORI dotrzymuje słowa! Podczas Open house Pfronten w dniach 11-15 lutego 2020 r. DMG MORI zaprezentuje się jako „siła napędowa” innowacji w dziedzinie cyfryzacji i automatyzacji. Nacisk zostanie położony na kompleksową łączność jako standard dla wszystkich maszyn, aktualizację CELOS wszystkich istniejących wersji, nowy portal dla klientów my DMG MORI i TULIP jako idealne wejście do cyfryzacji. Większość wystaw prezentuje wiedzę z zakresu automatyzacji, którą proponuje producent obrabiarek, oferując zintegrowane rozwiązania z jednego źródła. DMG MORI przedstawi pionierskie koncepcje produkcyjne w zakresie obróbki skrawaniem oraz w technologii druku przestrzennego na powierzchni ponad 7500 m². Portfolio wystawy uzupełnią trzy światowe premiery: DMC 65 H monoBLOCK, rewolucyjne uniwersalne poziome centrum obróbkowe, modułowy system palet PH CELL i LASERTEC 400 Shape do teksturowania laserowego.

 

W programie Open House we Pfronten (11–15 lutego 2020) m.in.:

 

 

Zintegrowana cyfryzacja: od łączności DMG MORI i aktualizacji CELOS po kompleksową optymalizację usług

Podczas Open house w dniach 11-15 lutego 2020 r., DMG MORI zaprezentuje się jako „siła napędowa” innowacji w dziedzinie cyfryzacji i automatyzacji

Podczas Open house w dniach 11-15 lutego 2020 r., DMG MORI zaprezentuje się jako „siła napędowa” innowacji w dziedzinie cyfryzacji i automatyzacji

 

Niewiele firm odnosi takie sukcesy jak DMG MORI w cyfrowym ulepszaniu i rozszerzaniu tradycyjnej produkcji dzięki swoim obrabiarkom i usługom, już od wielu lat. W tym kontekście, system operacyjny i kontrolny CELOS oparty na aplikacji, który po raz pierwszy został zaprezentowany publiczności światowej na targach EMO w 2013 r., jest uważany za przełomowy dla branży. Od tego czasu wprowadzono wiele pionierskich innowacji. Obecnie, sam CELOS jest wykorzystywany w systemach sterowania w ponad 20 000 maszyn DMG MORI na całym świecie. DMG MORI PLANNING & CONTROL oraz niezależna od producenta platforma konserwacji i napraw WERKBLiQ, są również świetnymi przykładami sukcesu. Jako członek-założyciel firmy ADAMOS GmbH, DMG MORI dawno wyznaczył kurs tworzenia sieci w czasach platformowej ekonomii.

Do tego dochodzą nowości z ostatnich targów EMO:

  • Łączność DMG MORI zapewnia bezpieczne połączenie sieciowe maszyn DMG MORI i wybranych produktów innych firm.
  • Ponadto klienci CELOS mogą teraz przeprowadzać niezależną od PLC aktualizację CELOS do ich bieżącej wersji. Dotyczy to wszystkich istniejących wersji CELOS z ostatnich sześciu lat.
  • Nowy DMG MORI MESSENGER korzysta z konfigurowalnych pulpitów nawigacyjnych, aby wyświetlać aktualny stan maszyn, a teraz można go również zastosować do wszystkich maszyn i urządzeń podczas produkcji podłączonych do sieci DMG MORI Connectivity.

 

my DMG MORI

my DMG MORI to wyjątkowy portal dla klientów do zautomatyzowanego serwisowania i zarządzania częściami zamiennymi (z aktualizacją WERKBLiQ również dla produktów innych firm).

 

Wyjątkowy portal dla klientów my DMG MORI do zautomatyzowanego serwisowania i zarządzania częściami zamiennymi

Wyjątkowy portal dla klientów my DMG MORI do zautomatyzowanego serwisowania i zarządzania częściami zamiennymi - z aktualizacją WERKBLiQ również dla produktów innych firm

 

Od czasu światowej premiery na EMO nowy portal dla klientów my DMG MORI oferuje wyjątkową wydajność. Już po kilku tygodniach, 4000 klientów zarejestrowało bezpłatnie swoje maszyny. Docelowo, do końca 2020 r. będzie 20 000 użytkowników. Użytkownicy chętnie korzystają z my DMG MORI, ponieważ portal umożliwia pracownikom hali produkcyjnej pełen zakres innowacyjnych funkcji do zintegrowanego sterowania, monitorowania i dokumentacji wszystkich procesów serwisowych maszyny. Zgłoszenia serwisowe można więc aktywować i wysyłać praktycznie jednym kliknięciem za pośrednictwem my DMG MORI. Konkretne zgłoszenia serwisowe i opcjonalnie załączone zdjęcia lub filmy docierają bezpośrednio do właściwego eksperta serwisowego DMG MORI. Ponadto funkcja „Tracking & Tracing” zapewnia przejrzystość wszystkich procesów i procedur serwisowych. Nawet zamówienia na części zamienne można śledzić z dokładnością co do minuty. Dodatkowo, unikalna funkcjonalność my DMG MORI nie musi być ograniczona do DMG MORI, ponieważ dzięki WERKBLiQ, klienci mogą uzyskać dostęp do pełnego zakresu usług w zakresie konserwacji i serwisowania całej floty maszyn.

 

TULIP – łatwy wstęp do cyfryzacji

Podczas lutowych dni otwartych przewidziana jest premiera rozwiązań, które powstały dzięki ekspertom z DMG MORI i amerykańskiego dostawcy oprogramowania TULIP. Przewiduje się, że już do lutego będzie w użyciu kilkaset sieciowych stacji roboczych TULIP. Podczas Open House zostaną zaprezentowane przykładowe zastosowania TULIP w produkcji wrzecion w zakładzie produkcyjnym we Pfronten.

Podstawową ideą rozwiązań TULIP jest prostota. Praca podczas obsługi maszyn lub procesów montażowych jest wizualizowana krok po kroku za pośrednictwem aplikacji TULIP i uzupełniana odpowiednimi danymi. System prowadzi operatora przez każdy etap procesu i rejestruje wszystkie istotne (cyfrowe) dane o bieżącym stanie. Użytkownicy mogą również korzystać z platformy TULIP bez kodu, aby samodzielnie tworzyć aplikacje produkcyjne. Nie jest wymagana specjalistyczna wiedza informatyczna lub umiejętności programistycznych. DMG MORI stawia człowieka w centrum cyfryzacji i pozostawia mu pełną osobistą odpowiedzialność w hali produkcyjnej. Rozwiązanie TULIP znacznie ułatwia wejście do produkcji cyfrowej w szczególności małym i średnim klientom.

 

up2parts: optymalizacja procesu dzięki sztucznej inteligencji (AI)

DMG MORI położyło kolejny kamień milowy dzięki swojej strategicznej inwestycji w spółkę programistyczną up2parts, która otworzyła świat sztucznej inteligencji dla metalowców. Celem sojuszu jest uproszczenie i przyspieszenie tworzenia planów pracy dzięki analizie elementów geometrycznych obsługiwanej przez AI. Jest to w szczególności istotne dla klientów DMG MORI, którzy są usługodawcami. Umożliwi to przeprowadzanie obliczeń cen poszczególnych komponentów, praktycznie w czasie rzeczywistym, na podstawie planów pracy.

 

15 zintegrowanych rozwiązań automatyzacji - bezpośrednio z fabryki, wszystko z jednego źródła

W przyszłości DMG MORI będzie oferować w swoim portfolio wszystkie obrabiarki z rozwiązaniami automatyzacji w celu zaspokojenia rosnącego popytu. W tym sektorze firma oczekuje szybkiego, bo aż trzycyfrowego, wzrostu.

 

DMG MORI zaprezentuje 15 rozwiązań automatyzacyjnych podczas Open house

DMG MORI zaprezentuje 15 rozwiązań automatyzacyjnych podczas Open house, w tym nowy PH CELL na DMU 65 monoBLOCK, DMC 90U duoBLOCK z PH-AGV 50 i CTX beta 1250 TC z Robo2Go Vision.

 

DMG MORI zaprezentuje 15 rozwiązań automatyzacyjnych podczas Open House, a wśród nich nowy PH CELL na DMU 65 monoBLOCK, DMC 90U duoBLOCK z PH-AGV 50 i CTX beta 1250 TC z Robo2Go Vision. PH-AGV 50 (automatyczny samojezdny pojazd) to autonomiczny system do obsługi palet. To innowacyjne rozwiązanie oferuje elastyczny układ automatyzacji ze swobodnym dostępem do maszyny i inteligentną koncepcją bezpieczeństwa współpracy człowiek-maszyna. Robo2Go Vision to kolejne rozwinięcie elastycznej automatyzacji robota umożliwiające bezpośrednie ładowanie europalet. Dzięki nowej kamerze 3D system zapewnia niezawodne rozpoznawanie przedmiotów, bez potrzeby stosowania konkretnych stojaków. Usprawnia to obsługę palet, ponieważ nie ma potrzeby ponownego układania przedmiotów.

 

Światowe premiery: DMC 65 H monoBLOCK - rewolucja w uniwersalnej obróbce poziomej

Dzięki monoBLOCK DMC 65 H firma DMG MORI ustanowiła nową jakość w obróbce poziomej. Unikalna koncepcja maszyny łączy elastyczność i ergonomię 5-osiowej maszyny pionowej z produktywnością i niezawodnością procesu poziomego centrum obróbkowego. Optymalny opad wiórów sprawia, że ta obrabiarka jest szczególnie odpowiednia do niezawodnej obróbki elementów konstrukcji lotniczych. Osoby pracujące z matrycami i formami korzystają z możliwości bezpośredniej obróbki elementów z głębokimi otworami do 550 mm na jednej maszynie. Producenci kontraktowi szczególnie cenią sobie elastyczność zapewnianą przez przegubowy stół obrotowy zamontowany po obu stronach oraz przemyślaną przestrzeń roboczą. Umożliwia to obróbkę zarówno wież o wysokim zacisku, jak i komponentów 5-osiowych o masie do 600 kg. Termo-symetryczna konstrukcja sztywnego podłoża maszyny, w tym 3-punktowe podparcie, zapewnia maksymalną długoterminową dokładność.

 

Dzięki unikalnej koncepcji, maszyna monoBLOCK DMC 65 H łączy elastyczność i ergonomię 5-osiowej maszyny pionowej z produktywnością i niezawodnością obróbki poziomego centrum obróbkowego

Dzięki unikalnej koncepcji, maszyna monoBLOCK DMC 65 H łączy elastyczność i ergonomię 5-osiowej maszyny pionowej z produktywnością i niezawodnością obróbki poziomego centrum obróbkowego

 

Światowe premiery: PH CELL - modułowa automatyzacja nawet dla 40 palet

Nowy system palet PH CELL o powierzchni 10,7 m² zostanie zaprezentowany przez DMG MORI na DMU 65 monoBLOCK. Boczne ładowanie do obrabiarki gwarantuje optymalną ergonomię i dostęp do przestrzeni roboczej. System palet ma budowę modułową i oferuje najwyższą elastyczność. Podstawowa wersja z jednym modułem półkowym może pomieścić do 12 palet o wymiarach 500 x 500 mm, 16 palet 400 x 400 mm lub do 20 palet 320 x 320 mm rozmieszczonych na trzech lub czterech półkach. System można również rozszerzyć o moduł drugiej półki, dzięki czemu dostępnych jest do 40 miejsc do przechowywania palet. Moduł drugiej półki można dostosować bez zajmowania dodatkowego miejsca. Oddzielna i opcjonalnie obrotowa stacja montażowa umożliwia ergonomiczną konfigurację podczas obróbki. PH Cell jest atrakcyjną cenowo jednostką automatyzacji w projekcie DMG MORI VERTICO, a dzięki zaprojektowanemu interfejsowi i modułowemu systemowi, może być bardzo szybko uruchomiona.

 

DMG MORI przedstawi nową modułową koncepcję automatyzacji PH CELL

DMG MORI przedstawi nową modułową koncepcję automatyzacji PH CELL o powierzchni 10,7 m² nawet dla 40 palet na DMU 65 monoBLOCK

 

Światowe premiery: LASERTEC 400 Shape - laserowe wytwarzanie form XXL

Nowy model LASERTEC 400 Shape poszerza ofertę DMG MORI o 5-osiowy laser strukturyzacyjny dla dużych form o wymiarach do 3350 x 1350 x 1000 mm i wadze przedmiotu obrabianego do 20 000 kg. Nowo opracowana głowica laserowa przechyla się w zakresie od -100° do +135° i ma zakres obrotu +/-200°, co umożliwia wytwarzanie podcięć. Ergonomiczna i termo-symetryczna konstrukcja suwnicy LASERTEC 400 Shape zapewnia maksymalną precyzję i wyjątkową jakość tekstur. Najnowszy model działa nawet trzykrotnie szybciej, przy tym poziomie jakości, dzięki teksturowaniu o wysokiej wydajności. LASERTEC 400 Shape daje przez możliwość uzyskania nieograniczonej liczby tekstur o powtarzalnej jakości i cechach funkcjonalnych, takich jak odporność na zarysowania, właściwości hydrofobowe lub połysk.

 

Nowy model LASERTEC 400 Shape poszerza ofertę DMG MORI o 5-osiowy laser strukturyzacyjny dla dużych przedmiotów obrabianych

Nowy model LASERTEC 400 Shape poszerza ofertę DMG MORI o 5-osiowy laser strukturyzacyjny dla dużych przedmiotów obrabianych o wymiarach do 3350 x 1350 x 1000 mm i wadze do 20 000 kg

 

Technologia druku przestrzennego: kompleksowa wiedza - od rysunku do gotowej części

Jako globalny partner w dziedzinie wytwarzania przyrostowego elementów metalowych, DMG MORI dostarcza szybko rozwijającą się technologię z innowacyjnymi rozwiązaniami i całościową usługą doradczą. Technologia drukowania przestrzennego staje się coraz bardziej uznawana za pionierską procedurę do zastosowań przemysłowych. Zmieniają się zatem wymagania stawiane tej technologii. DMG MORI bierze to konsekwentnie pod uwagę przy dalszym rozwoju serii modeli LASERTEC 3D hybrid, LASERTEC 3D i LASERTEC SLM. Głównymi zagadnieniami są dostępność techniczna maszyn, ich wydajność, jakość komponentów i bezpieczeństwo pracy. Jako najważniejszy punkt w Pfronten, innowator pokaże nową LASERTEC 125 3D hybrid - po raz pierwszy zaprezentowaną podczas Formnext 2019 we Frankfurcie nad Menem. Dzięki najnowszemu modelowi, użytkownicy mogą teraz mocować także duże części i formy. Oparty na wytrzymałej serii monoBLOCK, jest przeznaczony do przedmiotów obrabianych o wymiarach do 1250 x 745 mm i wadze do 2000 kg. Sztywna konstrukcja maszyny i wysoka dynamika LASERTEC 125 3D hybrid umożliwiają dokładną, niezawodną i jednocześnie ekonomiczną kompletną obróbkę złożonych części 3D.

 

Kompleksowa wiedza - od rysunku do gotowej części

Kompleksowa wiedza - od rysunku do gotowej części: Jako główny punkt w Pfronten, innowator zaprezentuje nową LASERTEC 125 3D hybrid - wprowadzoną po raz pierwszy podczas Formnext 2019 we Frankfurcie nad Menem.

 

Program wsparcia ekonomicznego DMG MORI: silny partner w każdej sytuacji biznesowej z atrakcyjnymi pomysłami finansowania

Po latach wzrostu obecnie wielu klientów DMG MORI znajduje się w obliczu niepewnej sytuacji ekonomicznej. Producent obrabiarek wykorzystuje swój globalny zasięg oraz wyjątkową i szeroką gamę usług i produktów, aby stać się wiarygodnym partnerem. Opierając się na kompleksowym pięciopunktowym Economic Stimulus Program, DMG MORI jest w stanie zapewnić swoim klientom długoterminowe wsparcie w zakresie dalszego szkolenia, a także serwisu i technologii maszyn, dostosowane do danego poziomu ekonomicznego. Wszystkie te działania doskonale się uzupełniają i pochodzą z jednego źródła. DMG MORI Economic Stimulus Program obejmuje odkup maszyn w celu zwiększenia płynności, atrakcyjne koncepcje finansowania bez ryzyka (w tym wynajem, kupno lub leasing przez DMG MORI Finance), a także szkolenia w Akademii DMG MORI w celu zwiększenia wiedzy specjalistycznej w zakresie produkcji. Ponadto DMG MORI Full Service umożliwia bezproblemową produkcję, podczas gdy DMG MORI Used Machines oferuje przegląd używanych maszyn jako ciekawą alternatywę dla nowych zakupów.

 

Źródło: DMG MORI

 

Pobierz plik / download

Zaproszenie na Open House (PDF, ~1,4 MB)

Nasze propozycje

Exactly: How precision engineers created the modern world
Simon Winchester

Exactly: How precision engineers created the modern world

HarperCollins Publishers, 2019

Precyzja jest kluczem we współczesnym świecie, ale jak i kiedy zaczęła kształtować świat?...

Internet Rzeczy
Marcin Sikorski

Internet Rzeczy

Wydawnictwo Naukowe PWN

Autor poruszył takie kwestie, jak: szybki rozwój IoT a sceptycyzm i niewiedza konsumentów, problemy...

Hybrydowy model priorytetyzacji technologii
Ewa Chodakowska

Hybrydowy model priorytetyzacji technologii

Oficyna Wydawnicza Politechniki Białostockiej

Podjęty w monografii problem badawczy dotyczy możliwości wykorzystania w procesie priorytetyzacji...

Uczenie maszynowe z językiem JavaScript. Rozwiązywanie złożonych problemów
Burak Kanber

Uczenie maszynowe z językiem JavaScript. Rozwiązywanie złożonych problemów

Helion

Uczenie maszynowe jeszcze kilka lat temu stanowiło niemal wiedzę tajemną. Nieliczni eksperci w tej...

Nasi partnerzy