25.04.2025
Przy analizach istniejących i planowanych systemów montażu poszczególne firmy i wspierające je ośrodki badawczo-rozwojowe posługują się modelami komputerowymi. Pozwalają one na szybką i tanią ocenę wielu różnych możliwości przed ewentualnym dodatkowym badaniem wybranych rozwiązań na modelach fizycznych oraz na urządzeniach docelowych.
Centrum Innowacyjnych Technologii Lotniczych i Kosmicznych to jeden z wielu projektów realizowanych przez Instytut Lotnictwa w Warszawie – jednostkę posiadającą największą w Polsce bazę techniczną i badawczą, a zarazem lidera w prowadzeniu badań lotniczych, aerodynamicznych i wytrzymałościowych. Nowoczesne centrum to nie tylko specjalistycznie wyposażone laboratoria, lecz przede wszystkim miejsce, w którym kilkuset naukowców – informatyków, chemików czy fizyków – będzie mogło prowadzić swoje badania.
Koło działa od 2008 r. na Politechnice Warszawskiej. Skupia inżynierów pasjonujących się mechaniką, konstrukcjami oraz zastosowaniem współczesnych systemów wspomagania projektowania i wytwarzania. Ich celem jest pogłębianie wiedzy i nabywanie doświadczenia zawodowego poprzez realizowanie innowacyjnych projektów konstrukcyjnych.
High Flyers jest największym kołem naukowym na Politechnice Śląskiej, zrzesza studentów pasjonujących się elektroniką, mechaniką, informatyką, modelarstwem lotniczym, modelowaniem i projektowaniem CAD oraz analizą obrazów cyfrowych. Powstało w listopadzie 2010 r. z inicjatywy pracowników oraz studentów.
Wyścig o metale niezbędne ludzkości do produkcji czystej energii oraz rozwoju cyfrowych technologii...
Książka jest pierwszym w kraju opracowaniem tłumaczącym wyczerpująco i na dobrym poziomie zjawiska fizyczne...
OBRABIARKI CNC (sterowane numerycznie) są podstawowymi elementami nowoczesnego parku maszynowego w różnych...
"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...