06.07.2025
Ministerstwo Finansów oraz Ministerstwo Rozwoju pracują nad ulgą na robotyzację. W ramach tego rozwiązania przedsiębiorcy – niezależnie od wielkości oraz rodzaju branży – będą mogli odliczyć 50% kosztów inwestycji w robotyzację. Ulga ma wejść w życie 1 stycznia 2021 r. i obowiązywać do końca 2025 r. Przyczyni się do wzrostu liczby robotów w Polsce, a tym samym – do podniesienia wydajności i obniżenia kosztów produkcji.
Globalna produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych nieustannie rośnie ze względu na wzrost popytu na samochody, elektronikę użytkową, artykuły medyczne, opakowania i wiele innych. To z kolei napędza popyt na maszyny. Tajwańskie maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy cieszą się międzynarodową renomą, a według Tajwańskiego Stowarzyszenia Przemysłu Maszynowego (TAMI) ich eksport zajmuje szóste miejsce na świecie. To stawia Tajwan w gronie światowych liderów zaopatrujących producentów w powiązanych branżach.
- To znamienne, że MSPO jest pierwszą w Europie wystawą branży zbrojeniowej zorganizowaną od czasu wystąpienia pandemii Covid – 19. Dowodzi to wyjątkowego znaczenia Salonu dla wszystkich mających na sercu bezpieczeństwo narodowe – napisał w liście do organizatorów i wystawców trwającego w Kielcach (8-10 września) Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.
Naukowcy z Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej stworzyli ultrakompaktowy laser, który nadaje się do obrazowania tkanek biologicznych. To nowoczesne narzędzie znajdzie zastosowanie w medycynie jako pomoc we wczesnym wykrywaniu chorób oczu. Laser umożliwia uzyskanie znakomitej jakości obrazów tkanek, bez ryzyka ich uszkodzenia. Parametry generowanego przez niego promieniowania spełniają wymagania bezpieczeństwa pod kątem zastosowania u ludzi.
Vertical Aerospace – brytyjski startup z branży lotniczej – korzysta z platformy 3DEXPERIENCE w chmurze, aby zarządzać procesem tworzenia prototypu pojazdu powietrznego trzeciej generacji. Rozwiązanie Reinvent the Sky poprawia współpracę zespołów odpowiedzialnych za projektowanie, inżynierię, testowanie i produkcję.
Aplikacje i bransoletki do domowej kwarantanny, rączki do bezdotykowego otwierania drzwi, solarne dezynfekatory - to zaledwie kilka spośród wielu produktów udowadniających, że technologia przyszłości pomoże przetrwać kryzys. Pandemia z całą pewnością obudziła kreatywność przedsiębiorców. Polskie firmy rozwijają skrzydła i zaskakują innowacyjnymi rozwiązaniami, które już 14-15 października 2020 będzie można przetestować podczas ANTYCOVID EXPO – pierwszych w Polsce Targach Rozwiązań Zwiększających Bezpieczeństwo Sanitarno-Epidemiologiczne.
Wyścig o metale niezbędne ludzkości do produkcji czystej energii oraz rozwoju cyfrowych technologii...
Książka jest pierwszym w kraju opracowaniem tłumaczącym wyczerpująco i na dobrym poziomie zjawiska fizyczne...
OBRABIARKI CNC (sterowane numerycznie) są podstawowymi elementami nowoczesnego parku maszynowego w różnych...
"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...